Zaznacz stronę

Podróż przez Europę- co warto w niej uwzględnić?

Tak naprawdę jest mnóstwo miejsc, które można podczas takiej podróży zobaczyć. Każdy kraj posiada wiele miast godnych uwagi, a także szereg innych atrakcji, nie mówiąc już o samych stolicach krajów europejskich. Dlatego też ilość punktów na mapie, które uda się nam odwiedzić w dużej mierze zależy od tego, w jak długą podróż planujemy się udać.

Islandia dla miłośników pięknych krajobrazów

Najpiękniejsze miejsca w Europie na wakacje to także propozycje dla osób, które kochają piękno natury i niesamowite krajobrazy, których nie brakuje na Islandii. Urzekające wodospady, piękno gór łączące się z jeziorami, lodowce i widowiskowe gejzery, spływająca kaskadami woda oraz dzikość przyrody. Wszystko to sprawia, że Islandia daje nam niesamowitą możliwość odpoczynku w niecodziennym akompaniamencie natury. Z pewnością, będąc tutaj warto zobaczyć Wodospad Złoty, którego barwa zmienia się pod wpływem padających promieni słonecznych.

Zakynthos- raj na ziemi

Widoki jak z pocztówki i możliwość odwiedzenia jednej z najpiękniejszych plaż na świecie- to właśnie Zakynthos, które jest też określane mianem Zatoki Wraku. Niesamowicie czysta woda, która przyjmuje barwę turkusu i błękitu, może być przez nas podziwiana z jednego z tarasów widokowych. Wyspa ta jest jedną z popularniejszych, turystycznych destynacji na Morzy Jońskim. Warto odwiedzić ją podczas planowanej podróży do Grecji. Znajdziemy tutaj wiele miejscowości turystycznych, do których można zaliczyć Kieri, Laganas czy też Argasi. To doskonałe miejsce na odpoczynek i korzystanie ze śródziemnomorskiego klimatu w niesamowitym otoczeniu pięknych krajobrazów. Jedną z atrakcji dodatkowych może być nurkowanie w jaskiniach półwyspu Keri, które może stanowić dla nas życiową przygodę. Samo miasteczko portowe jest też bardzo malownicze i zachęca do długich spacerów.

Fiordy w Norwegii

Sporo się o nich mówi, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jak ogromne wrażenie mogą zrobić na podróżniku. Chcąc podziwiać fiordy- których w Europie jest sporo- najprościej udać się do Norwegii, gdzie bezsprzecznie znajdziemy ich najwięcej i będą też najłatwiej dostępne. Jedną z popularniejszych tras jest Droga Orłów, która otwiera turystom widok na niesamowity fiord Geiranger. Kraina fiordów ma jednak do zaoferowania także szereg innych, zapierających dech w piersiach miejsc. Do największych norweskich fiordów zaliczany jest Sognefjord, który znajduje się w okolicy miasta Bergen. Jest on ogromnym fiordem zarówno pod względem swojej długości jak i głębokości. Wokół niego zgromadzonych zostało szereg atrakcji turystycznych, które czynią z tego miejsca doskonałą okazję do tego, aby zatrzymać się tutaj na dłużej. To, co na pewno warto zobaczyć zatrzymując się w tej okolicy na dłuższy pobyt, to majestatyczny, największy na kontynencie europejskim lodowiec o nazwie Jostedalsbreen, a udając się na spacery i górskie wycieczki wzdłuż fiordu, na naszej drodze napotkamy drewniane kościoły słupowe o bogatej historii.