Zaznacz stronę

W hotelach i apartamentowcach, które mają być utrzymane w wysokim standardzie, każdy detal ma niebagatelne znaczenie. W przypadku takich obiektów z klasą, absolutnie nie można decydować się na najtańsze możliwe materiały wykończeniowe. Po pierwsze dlatego, że tanie materiały nie prezentują się aż tak dobrze, a po drugie dlatego, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia, a intensywna eksploatacja powoduje ich szybkie zużywanie się. Ze względów praktycznych, w miejscu, w którym goście mają mieć urządzone śniadania, a także na typowej sali restauracyjnej, najbardziej odpowiednim materiałem wykończeniowym będzie właśnie ceramika. Pamiętajmy jednak, aby faktycznie była to ceramika z górnej półki.

Jakie kolekcje powinny zwrócić naszą uwagę?

Warto podążać za najnowszymi trendami, szczególnie wybierając płytki na podłogę w restauracji hotelowej. Płytki ceramiczne, które obecnie są szalenie modne, często mają naprawdę duży format i mogą nawet być kwadratami o boku 1 m. Gresy polerowane pięknie odbijają światło i wyglądają elegancko, ale pamiętajmy, że mogą być odrobinę bardziej śliskie od gresów szkliwionych. Ciekawą kolekcję ceramiki wprost idealnej do łazienek hotelowych, ale i do wystroju innych pomieszczeń luksusowych obiektów jest kolekcja Casabella.

Wśród bardzo modnych propozycji ceramiki znajdziemy chociażby płytki, które są wierną imitacją drewna. Często można je też zakupić w takim formacie, który jest zbliżony do wielkości desek podłogi drewnianej. Niektóre modele, dzięki charakterystycznemu frezowaniu nie wymagają też fugowania, albo też ta fuga jest tak minimalistyczna, że wręcz niezauważalna. To doskonała opcja do tych wnętrz, gdzie bardzo pasuje nam naturalne drewno i chcielibyśmy je zastosować, ale wstrzymują nas praktyczne aspekty użytkowania danej przestrzeni.

Inną, szalenie modną opcją są płytki ceramiczne, które są doskonałą imitacją kamieni, skały czy betonu. Mają one surowy charakter, ale też utrzymane są w bardzo przyjaznej dla człowieka, neutralnej kolorystyce- takiej, jaka występuje w naturze. Bardzo często są to też płytki, które posiadają niesamowitą strukturę. To właśnie to wyróżnia je na tle innych.

Kolejna, bardzo modną propozycje stanowią płytki patchworkowe. W ramach każdej takiej płytki łączy się bardzo wiele wzorów, które tylko pozornie wyglądają tak, jakby nie miały żadnego wspólnego mianownika. Mogą być natomiast utrzymane w takiej samej kolorystyce. Sprawdzą się tam, gdzie zależy nam na tym, aby ożywić wnętrze, dodać mu stylu i charakteru. Zazwyczaj są stosowane w formie płytek ściennych, które są też układane w formie dekoracyjnych pasów.