Zaznacz stronę

Na pewno wyjazd wakacyjny z małymi dziećmi różni się od wycieczek i wypraw, jakie podejmujemy sami, na własną rękę. Jest to jednak sprawdzona recepta na to, aby podczas wakacji się nie nudzić i spróbować chociaż na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków. Jeśli obawiamy się dalekich wypraw w nieznane, nie wiemy, jak nasze dzieci zniosą podróż i czy w ogóle taki wyjazd ma sens- zaplanujemy wakacje w kraju.

Będziemy mieć możliwość skrócenia czasu podróży do miejsca docelowego do minimum, a także będziemy mogli zabrać ze sobą tyle bagażu, ile pomieści nasz samochód. Jednym z ciekawszych regionów Polski do zwiedzania jest województwo podkarpackie. Można powiedzieć, że staje się ono coraz częściej odwiedzane. Naprawdę, wiele można tutaj zobaczyć, ale też uda się nam tutaj zorganizować szereg atrakcji, które na pewno przypadną do gustu także i tym najmłodszym. Mamy dużą dowolność w planowaniu listy miejsc, do których będziemy chcieli się udać. Nawet będąc już na miejscu zawsze możemy coś do tej listy dodać lub z czegoś zrezygnować, jeśli uznamy, że jesteśmy zmęczeni.

 

Wybieramy odpowiednie miejsce na nocleg

 

Najlepiej jest mieć takie miejsce wybrane jeszcze zanim gdziekolwiek wyruszymy. Tym samym będziemy mieć zagwarantowane miejsce do odpoczynku. Pamiętajmy tylko o tym, aby sprawdzić, od której zaczyna się doba hotelowa, aby nie być na miejscu za wcześnie. Jeśli będziemy śledzić oferty różnego rodzaju obiektów- takich jak chociażby Grand Chotowa, być może uda się nam skorzystać z jakieś ciekawej promocji cenowej na pobyt. Wcześniejsze wykonanie rezerwacji jest szczególnie istotne w sezonie, kiedy hotele i pensjonaty są znacznie bardziej oblegane. Podczas wyjazdu nawet sam charakter obiektu może być nie lada atrakcją, zwłaszcza jeśli na jego terenie znajduje się na przykład basen lub zewnętrzny zbiornik wodny.

 

Wspólne zwiedzanie i wspólna zabawa

 

Podczas wyjazdu ważne jest, aby na nocleg wybrać hotel rodzinny, ale też, aby zaplanowane atrakcje dawały szansę na dobrą zabawę całą rodziną. Może to być wspólna jazda na rolkach lub na rowerach, wizyta w parku rozrywki lub na basenie. Atrakcją mogą być spacery lub wizyta gdzieś nad wodą. Nawet coś tak prozaicznego jak rozrywka na placu zabaw może sprawić tym najmłodszym ogromną radość. Ważne jest też, aby nie przyjmować zbyt intensywnego tempa takiej podróży- najlepiej, aby wszystko było zbilansowane i dawało nam możliwość złapania oddechu, a może nawet, abyśmy mieli chwilę czasu na odpoczynek.