Zaznacz stronę

Może się okazać, że podczas naszego wakacyjnego wyjazdu będzie nam potrzebny garnitur. Niektórzy mężczyźni niezależnie od tego, czy planują jakieś wyjście z wyprzedzeniem czy nie, zawsze taki garnitur pakują do walizki wiedząc, że po prostu może się przydać. Jeśli bowiem jedziemy w dane miejsce wiedząc, że tam musimy wziąć udział w jakiejś imprezie okolicznościowej, wybrany przez nas garnitur powinien być klasyczny i bardzo elegancki. Najlepiej, aby miał uniwersalny charakter, bo sprawdzi się niezależnie od okoliczności. Jeśli natomiast chcemy zabrać ze sobą garnitur męski na urlop po to, aby na miejscu ubrać go na kolację, do teatru czy do kina- możemy pomyśleć o zakupie garnituru w kolorystyce, która znacznie bardziej będzie się kojarzyła z wakacjami. Wprowadzi też to do naszego stylu ubierania się pewien powiew świeżości.

 

Jakie kolory będą odpowiednie na wakacyjny wyjazd?

 

Odwiedzając salon z garniturami na pewno od razu rzucą się nam w oczy ciekawe modele garniturów w kolorze szarym lub też w różnych odcieniach koloru niebieskiego i granatowego. Garnitur utrzymany w takiej kolorystyce znacznie bardziej sprawdzi się na urlop. To, co ważne podczas zakupu takiego kompletu to to, aby garnitur był wykonany z materiału, który oddycha i przepuszcza powietrze. Bo wyobraźmy sobie sytuację, kiedy chcemy wyjść w garniturze syntetycznym, a na dworze mimo nadchodzącego wieczoru nadal są tropikalne temperatury. Dlatego tkanina, która oddycha będzie znacznie wygodniejsza do noszenia i z pewnością docenimy fakt, że chłodzi, a nie dodatkowo nas grzeje.

 

Jak spakować garnitur i go potem wyprasować?

 

Wcale nie jest to łatwe zadanie, tym bardziej, że niektóre, naturalne tkaniny bardzo lubią ulegać zagnieceniom już od samego ich noszenia. Dlatego warto podążać za cennymi wskazówkami odnośnie pakowania takiego garnituru do walizki. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie bowiem walizka od plecaka, który jest mniej usztywniany. Pakując garnitur zacznijmy od spodni, pamiętajmy jednak o tym, aby nie kłaść garnituru na zgięciach i brzegach walizki, a także na innych ubraniach i przedmiotach o nierównej powierzchni. Jeśli boimy się, że garnitur może ulec zabrudzeniom w walizce- włóżmy go do cienkiej, foliowej reklamówki. W momencie, kiedy garnitur jak http://www.ewtex.pl/ już znajdzie się w naszej walizce, powinniśmy raczej unikać dociskania rzeczy wewnątrz, aby włożyć jeszcze dodatkowe rzeczy. Jeśli mamy taką możliwość- najlepiej wozić ze sobą specjalne żelazko turystyczne. Ewentualnie, możemy też upewnić się przed wyjazdem, czy w miejscu naszego zakwaterowania będziemy mieli dostęp do żelazka.